Fotogalerie

Foto
Foto
Foto
Foto

Kalendář

<Březen 2019>
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
O nás » Instruktoři

„Trenér učí pouze jeden malý aspekt celého umění. Studenti sami musí během neustálého

tréninku a cvičení objevovat všestrannou použitelnost tohoto umění.“
                                                                                                                 Morihei Ueshiba


Pokračujeme v desetileté tradici, školy bojových umění Dento-Ryu-Budokan. Vyučujeme Aikido v tradiční formě tak, jak je vyučoval zakladatel Morihei Ueshiba v Japonsku po druhé světové válce. Naši instruktoři mají za sebou několikaleté studium i dřívější praxi ve výuce tohoto stylu, ať dětí, či dospělých.  Snažíme se předávat Aikido tradičním způsobem s důrazem na reálnou sebeobranu a také na správnost provedení technik tak, jak je vyučoval zakladatel, a v kompletní formě. Vzhledem k malé náročnosti na fyzickou sílu je Aikido Iwama-ryu vhodné jak pro muže, tak pro ženy, pro děti i dospělé. Smyslem je, aby každý žák postupoval svým vlastním tempem, byl veden instruktorem individuálně a dělal pokroky tak, jak mu to vyhovuje.

 

Jméno: Martin Snopek
Technický stupeň: 2. dan Aikido Iwama-ryu, 2. dan Jiujitsu, Instruktor sebeobrany II. třídy MŠMT, Self-defence instructor IES London

Ve 14 letech jsem nastoupil na cestu bojových umění. Směr mi určovalo a stále určuje právě Aikidó. Pravdou je, že na této dlouhé cestě jsem prošel i mnoho odboček, na kterých jsem se zastavil na kratší, či delší dobu, abych se ale pokaždé vrátil zpět na cestu Aiki. V Aikido Klub Iwama-ryu, jež jsem založil v roce 2011, se snažíme razit myšlenku rozvoje nejen v bojovém umění jako takovém, ale doufáme, že právě skrze bojová umění se nám otevřou další dveře poznání a vnímání sebe sama i okolního světa.

"Secret of Aiki is to overpower the opponent mentally at a glance and to win without fighting."
- Sokaku Takeda


Jméno: Ondřej Zavadil
Technický stupeň: 3. dan Aikido Iwama-ryu, Instruktor sebeobrany II. třídy MŠMT

Krásně to vyjádřil Gozo Shioda, 10. dan, předválečný žák zakladatele aikida Moriheie Ueshiby: "Aikido is not a sport but a budo. Either you defeat your opponent or he defeats you. You cannot complain that he did not follow the rules. You have to overcome your opponent in a way appropriate to each situation."


Jméno:   Ondřej Hrabec
Technický stupeň: 3. dan Aikido Iwama-ryu

Aikido cvičí od svých 18 let (rok 2005), černého pásu dosáhl po pěti letech a aktuálně je držitelem 3. danu. Od roku 2008 působil jako pomocný a následně i jako jeden z vedoucích instruktorů Dento Ryu Budokan (o.s.). Během své cesty bojových umění měl tu čest učit se od senseie Štěpána Benci a mistra Edmunda Kerna. V Aikido klubu Iwama-ryu má na starosti společně s Ondřejem Zavadilem tréninky dospělých. Na aikido miluje komplexnost a spojení silného filosofického základu s konkrétní stránkou. Civilním zaměstnáním je učitelem na katedře psychologie Pedagogické fakulty UK. Ve svém volném čase rád vaří, píše sloupky pro deník Metro a hraje i zkoumá hry všeho druhu.


Jméno: Jonáš Baldík
Technický stupeň: 2. kyu Aikido Iwama-ryu

S aikidem jsem začal v 10 letech (rok 2008), kdy mě k němu přivedl můj tehdejší spolužák a kamarád Pepa. Od roku 2013 jsem byl pomocným dětským instruktorem a od roku 2016 jsem hlavním instruktorem dětských tréninků. Na aikidu mě baví hlavně možnost seberozvoje jak po fyzické, tak po psychické stránce, dále mám rád komplexnost technik, které pro mne představují určitou výzvu se stále zlepšovat. V neposlední řadě mám mezi ostatními aikidisty řadu přátel a tréninky mě baví. Myslím si že aikido je systém vhodný pro každého, jelikož si z něj každý může vybrat to, co mu vyhovuje.


JménoJosef Novotný
Technický stupeň: 5. kyu Aikido Iwama-ryu

K Aikidu jsem dostal zkrz rodiče. Máme ho v rodině už 2 generace. Jako dítě jsem chodil z donucení, později mi však došlo, že se bez tréninků jen stěží obejdu. Jak už dlouho cvičím? Po 10 letech tréninků jsem to přestal počítat. Nyní v Dojo zastávám funkci hlavního/vedlejšího instruktora pro děti a dorost, příležitostně i pro dospělé. Mým cílem není stát se nejlepším bojovníkem Aikido na světě, ačkoliv by to bylo super, ale najít si v tom našem světě (64 m² žíněnek) něco, co mě bude bavit a předávat to dál.


JménoJan Myšák
Technický stupeň3.kyu Aikido Iwama-ryu

Jmenuji se Jan Myšák, v současnosti studuji na gymnáziu. Aikido cvičím od roku 2011, líbí se mi na něm hlavně práce se silou protivníka a její využití proti němu. Sám jsem na náš klub narazil náhodou a jsem za to rád, cvičení mě baví a poznal jsem tu spoustu nových lidí. Tak neváhejte a přijďte to také zkusit!


Jméno: Kryštof Švejda
Technický stupeň: 4.kyu Aikido Iwama-ryu

Na Aikidu mě baví především to, že obsahuje velké množství technik, které se dále dají přizpůsobit dané situaci. Také můžete posilovat svoji mysl pomocí různých meditačních technik. Zároveň mě velice zajímá historie Japonska. Vzkaz lidem, kteří by chtěli začít trénovat aikido: Jestli se chcete učit sebeobranu, nebo vás zajímá japonské bojové umění, je toto přímo pro vás.


Jméno: Vladimír Dudr
Technický stupeň: 2.kyu Aikido Iwama-ryu 5. kyu judo

Jeden ze zakládajících členů Aikido klub Iwama-ryu, který nám každoročně pomáhá pořádat letní soustředění. 

 

 Technický dohled

 

Jméno: Štěpán Benca
Technický stupeň: 5.dan Aikido Iwama-ryu, 5.dan Kodokan Judo/Jiujitsu

Bojovým uměním se věnuji od 8 let. Aikido cvičím od roku 1996. V roce 2001 jsem založil Dento Ryu Budokan, na jehož základech fungujeme dodnes. Na aikido mě baví hlavně systematika a hloubka, kterou objevujete až po delší době. Pár technik, aby vám fungovaly do boje – ty se naučíte za chvíli, ale až po delší době se vám začnou odkrývat postupně zatím „zavřené komnaty“. Pokud chceš začít, tak nemluv a dělej. Změní tě to. K lepšímu.